Jaką teczkę męską wybrać?

/

O tym czy teczka czy też aktówka będzie ważną częścią wizerunku pewnie wielu mężczyzn już wie i zgodzi się z tym, że jest to ważny element. Taki dodatek w jakieś mierze podkreśla pozycje, pokazuje uporządkowanie właściciela, wzbudza zaufanie u kontrahentów.

Męska skórzana teczka to praktyczny i szykowny dodatek do każdej biznesowej stylizacji. Jednak taki zakup nie będzie taki prosty. Dlatego mamy kilka podpowiedzi, dzięki którym możliwe, że ten zakup stanie się jednak dla Was nieco łatwiejszy. Na początek warto powiedzieć jakie są obecnie dostępne rodzaje teczek.

Neseser

To teczka, która będzie przeznaczona na dokumenty A4, która charakteryzuje się prostokątnym kształtem. Może mieć również zamek szyfrowy czy tez posiadać ramkę z tworzyw sztucznych.

Aktówka

Torba klasyczna, która używana jest w większości przez biznesmenów oraz prawników. Przeznaczona będzie do przenoszenia dokumentów. W środku znajdują się przegródki i kieszenie, gdzie będzie można uporządkować to wszystko co zabieramy ze sobą. Aktówka tak samo jak neseser będzie posiadać uchwyt, który będzie dawał możliwość jej noszenia w ręku

Torebka listonoszka

To teczka, która charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, takim pod kątem dokumentów, wytrzymała, posiada pasek na ramię i charakteryzuje się dużą pojemnością.

Klasyczna torba męska

Kopertówka

Teczka, która ma niewielki rozmiar, jest to jak by to powiedzieć mniejszy odpowiednik kopertówki. Nadaje się do przechowywania niewielkich dokumentów, kluczy, przyborów do pisania czy portfela i telefonu.

Kufer lekarski

To coś na kształt ekskluzywnej i pojemnej torby, która będzie dedykowana medykom.

Materiały

Teczki takie w zdecydowanej większości są przygotowywane ze skóry. będzie ona idealnym wyborem, ponieważ charakteryzuje się trwałością, naturalnością i elegancją. Wykorzystywane obecnie to między innymi takie propozycje jak

skóry juchtowej – najdroższa skóra naturalna, która wygląda najlepiej

skóry galanteryjnej – skóra, której nadane są pewne elementy lekko połyskujące i charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

skóry włoskiej – ma duży połysk, wyjątkową miękkość i gładkość.

zamszu – rodzaj skóry, która nie ma części licowej, górnej.

nubuku – skóra otwarta, delikatny meszek o chłonnej strukturze