Jak wybiera się torbę na laptopa?

/

Dzisiaj wiele osób nie tyle że nie chce rozstawać się ze swoimi gadżetami elektronicznymi, ale po prostu nie może tego zrobić. Laptop, telefon i nawet tablet są często elementem pracy zawodowej i każda osoba w takiej sytuacji musi zadbać, by ich gadżety były bezpieczne. Dotyczy to także studentów, ponieważ studiowanie bez wsparcia laptopa jest dzisiaj wyraźnie problematyczne.

Studenci są jeszcze w gorszej sytuacji od profesjonalistów, ponieważ ich urządzenia są narażone na wiele zagrożeń na uczelni czy chociażby w transporcie miejskim. Warto podkreślać, że nie mówimy tutaj tylko o studentach informatyki, ale praktycznie o wszystkich studentach. Jak te i inne osoby korzystające na co dzień z laptopów powinny brać się za wybieranie toreb chroniących ich sprzęt?

Nie lekceważmy problemu

Wciąż wiele osób jeszcze ze zwykłych toreb na rzeczy ogólne lub po prostu wrzuca laptopa na tylne siedzenie samochodu. Jest to poważny błąd, bo nawet jeśli nie dojdzie do poważniejszych zniszczeń, na pewno urządzenie zostanie porysowane i dojdzie do drobniejszych problemów. Do tego badania pokazują, że przeciętny użytkownik laptopa, średnio rzecz biorąc, zalicza ponad 1,5 upadku laptopa każdego roku. Bez odpowiedniej ochrony jest to niemal zawsze wyrok śmierci.

Bezpieczna torba na laptopa

Cechy dobrej torby

Na początek trzeba zadbać o wymiary torby, bo jeśli będzie ona za mała dla naszego urządzenia, nie będzie zapewniała odpowiedniej ochrony lub po prostu się w niej nie zmieści. Torba musi mieć odpowiednią przegrodę dla laptopa tak, by był on tam bezpiecznie odseparowany i by się tam nie ruszał. Dobrze jest, kiedy inne rzeczy też mają swoje własne przegrody, na przykład dokumenty, ładowarka i przybory do pisania.

Ważnym elementem torby jest pasek na ramię, który musi być wygodny i bezpieczny, czyli najczęściej powinniśmy od niego oczekiwać specjalnej nakładki z gumy. Współczesne urządzenia są lekkie, ale i tak wygodniej je nosić na ramieniu.

W dzisiejszych czasach można też zwracać już uwagę na design. Do niedawna był on wręcz smutny, a dzisiaj można dostać kolor i fason dopasowany do naszych oczekiwań. Króluje oczywiście czarna klasyka, ale do wyboru mamy wiele kolorów i materiałów.

Sam materiał to oczywiście ważna kwestia. Jest to element wyglądu, ale też wytrzymałości torby, więc warto się zastanowić nad skórą naturalną.