Lekcja Stylu dla Panów – Modne akcesoria: torby, teczki i aktówki.

/

Funkcja teczek, toreb i aktówek sprowadzała się do przenoszenia dokumentów, przechowania kluczy czy innych dodatków. Obecnie jednak stają się one również częścią kreowanej mody. Wielu mężczyzn traktuje aktówki jako element stylizacji, jej skuteczne uzupełnienie. Wybranie odpowiedniej teczki, torby czy aktówki to poważne wyzwanie.

Wiele osób chce mieć jedną uniwersalną torbę, ale nie będzie to proste. pamiętajmy, że torba musi być dopasowana do okazji, dlatego nim będziemy ją kupować trzeba się zastanowić do jakich będzie stylizacji czy będzie to formalne wydarzenie czy może styl causal. Dodatkowo trzeba sobie określi cel zakupu a więc co będzie tam przenoszone, ponieważ od tego w dużej mierze zależeć będzie wielkość takiej torby.

Styl biznesowy

Jeśli ktoś pracuje w korporacji, gdzie stawia się na styl formalny, biznesowy oparty na garniturze i eleganckich dodatkach dobrze będzie decydować się na torby, teczki czy aktówki półmatowe albo takie o błyszczącej powierzchni, które wykonane będą z cienkiej skóry. mogą to być kolory stonowane takie jak granat, czerń czy ciemny brąz. Kolorystycznie trzeba wszystko dopasować do butów a także innych skórzanych dodatków między innymi do paska.

Funkcjonalna torba

Łączenie kolorów

Należy jednak pamiętać, że kluczowa sprawa to dopasowanie do butów. Torby jeśli będą czarne mogą być dopasowane wyłącznie do czarnych butów a także innych dodatków w tym kolorze. Nieco bardziej uniwersalne są buty brązowe, ponieważ można do nich nosić praktycznie każdy kolor torby poza czarną. Do garniturów, takich ciemnych stawia się na eleganckie proste teczki, które nie mają dodatkowych przeszyć i elementów zdobiących. Im ubiór mniej formalny tym bardziej rozwinięte będzie wzornictwo teczek.

Teczka casualowa

Jeśli teczka ma być półformalna mamy większe pole do popisu i możemy szukać jakieś ciekawej opcji, która w jakieś mierze będzie się charakteryzować ciekawą estetyką, nieco zaskakującą. Dla stylu causal o otwartej formie wydaje się, że dobrą opcją będą między innymi płócienne torby na ramie, które będą się dobrze sprawdzać, mogą mieć nadruki, przeszycia czy inne elementy poprawiające estetykę, interesujące wzory. Torba na pewno jest stylowym dodatkiem i wydaje się, że obecnie każdy mężczyzna powinien o niej pomyśleć.