Jak dobrać torbę/teczkę?

/

Pomoc w doborze toreb to dość często pojawiające się obecnie pytanie. Okazuje się, że wielu mężczyzn zastanawia się jaka torba będzie dla nich uniwersalna, gdy chodzi o styl jak i wielkość. A wybór nie będzie prosty. Należy się decydować na torbę pod kątem tego co będzie tam przenoszone, jeśli będzie tam laptop i dokumenty oczywiście musimy pamiętać o odpowiednim rozmiarze.

Trzeba się także zdecydować jaką formę estetyczną taka torba będzie miała. Zasadniczo poleca się obecnie raczej duże torby, ponieważ od strony praktycznej sprawdzają się one najlepiej. Dodatkowo trzeba również zadbać o to, by torba była dopasowana do naszej codziennej stylizacją jaką staramy się przyjmować. Zbyt duży kontrast nie będzie jednak wskazany, dlatego trzeba uważać również, by nie przesadzić.

Proponujemy podział na trzy podstawowe style:

1. Styl formalny, biznesowy

Styl oparty o garnitur i eleganckie dodatki, najlepszym rozwiązaniem będą takie torby, teczki i aktówki, które mają lekko usztywnioną konstrukcję z delikatnych skór, które mogą mieć także lekko błyszczącą powierzchnię. Kolorystykę trzeba umieć dopasować do butów a także innych skórzanych dodatków jakie wybieramy. Bardzo wskazana będzie rączka a nie tylko pasek na ramię.

Noszenie torby na ramieniu przy marynarce nie będzie wskazane. Raczej unikajmy także toreb, które są ze skóry sztucznej albo płócien poliamidowych, nie będą one pasować do stylu formalnego.

Skórzane aktówki

2. Styl półformalny, smart casual

To podstawowa forma ubierania się na co dzień. Można tutaj mówić o mniej formalnej marynarce, koszuli czy spodniach w klasyczne jeansy. Dobrym pomysłem są tutaj skóry naturalne, ale o nieco innej fakturze. Nubuk czy matowe wykończenie skóry będzie dobrze komponować się między innymi z zamszowymi butami.

Konstrukcja taka jest już mniej sztywna niż ta klasyczna powszechnie wykorzystywana. Także wygląd się zmienia na mniej formalny, dobrze będzie wyglądać taka torba, która ma duże kieszenie zewnętrzne, metalowe wykończenia, nieco większe formaty. Kolorystycznie można stawiać na zestawienie z butami.

3. Styl casualowy

Oparty jest na elementach causalowych, które łączą się ze sobą a więc t-shirt, swetry, jeansy, bojówki czy trampki. Dobrym pomysłem będą torby płócienne z paskiem na ramię. Można dodać ewentualnie niewielkie skórzane dodatki.